Вікно інструментів

У цьому вікні можна обрати активний інструмент, який потім можна використовувати для редагування зображення.

Вікно інструментів
Вікно інструментів

1. Прямокутник. Ви можете використовувати цей інструмент, щоб виділити прямокутну або квадратну область. Додаткова інформація в розділі «Інструменти вибору».

2. Перемістити вибране. Ви можете використовувати цей інструмент для переміщення обраних пікселів виділених різними інструментами вибору. Додаткова інформація в розділі «Інструменти переміщення».

3. Ласо. Ви можете використовувати цей інструмент для виділення вільної області. Додаткова інформація в розділі «Інструменти вибору».

4. Перемістити вибране. Ви можете використовувати цей інструмент для переміщення області виділення без впливу на пікселі, що знаходяться в цій області. Додаткова інформація в розділі «Інструменти переміщення».

5. Еліпс. Ви можете використовувати цей інструмент для виділення області у вигляді еліпса або кола. Додаткова інформація в розділі «Інструменти вибору».

6. Масштаб. Цей інструмент можна використовувати для збільшення масштабу (клік лівою кнопкою миші), зменшення масштабу (клік правою кнопкою миші), або збільшення виділеної ним області на весь екран (виділити область при натиснутій лівій кнопці миші).

7. Чарівна паличка. Ви можете використовувати цей інструмент для вибору області на активному шарі, колір якої схожий на вказаний.

8. Рука. Використовуючи цей інструмент ви можете прокручувати або перетягувати зображення. Аналогічна функція також доступна в будь-який інший час при використанні інших інструментів — утримуючи на клавіатурі пробіл клікніть лівою кнопкою миші по зображенні і перетягніть його в бажане місце.

9. Заповнення. Цей інструмент корисний для заповнення кольором області на активному шарі, колір якої схожий на вказаний.

10. Градієнт. Цей інструмент можна використовувати для заповнення зображення градієнтом, а також для отримання плавного переходу між зображеннями (при використанні прозорості).

11. Пензлик. Цей інструмент активний відразу після запуску Paint.NET, і використовується для багатоцільового вільного малювання.

12. Гумка. Ви можете використовувати цей інструмент для стирання частини зображення (оброблені області стають прозорими).

13. Олівець. Цей інструмент дозволяє попіксельно редагувати активний шар. Додаткова інформація у розділі «Інструменти піксельного редагування».

14. Піпетка. Ви можете використовувати цей інструмент для отримання значення кольору активного шару і встановлення його, як поточного основного або додаткового кольору. Додаткова інформація в розділі «Інструменти піксельного редагування».

15. Клонування. Цей інструмент корисний для копіювання груп пікселів зображення між шарами, або в межах поточного шару.

16. Заміна кольору. Цей інструмент корисний для заміщення одного кольору іншим.

17. Текст. Цей інструмент можна використовувати для внесення в зображення тексту.

18. Лінія і крива. За допомогою цього інструменту можна малювати прямі або криві лінії.

19. Фігура «Прямокутник». Цей інструмент можна використовувати для малювання прямокутників і квадратів. Додаткова інформація у розділі «Інструменти малювання фігур».

20. Закруглений прямокутник. Цей інструмент можна використовувати для малювання прямокутників або квадратів із закругленими кутами. Додаткова інформація в розділі «Інструменти малювання фігур».

21. Фігура «Еліпс». Цей інструмент можна використовувати для малювання еліпсів і кіл. Додаткова інформація в розділі «Інструменти малювання фігур».

22. Довільна фігура. Цей інструмент можна використовувати для малювання фігур довільної форми. Додаткова інформація у розділі «Інструменти малювання фігур».

До змісту довідки Paint.NET

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Paint.NET