Редакція

Команди меню «Редакція» програми Paint.NET дозволяють легко маніпулювати історією роботи із зображенням, вибраним регіоном зображення, самим вибором і буфером обміну.

Важливо запам’ятати одну річ — всі операції, що проводяться над зображенням з одним або кількома виділеними регіонами «обрізаються» так, щоб залишатися лише в межах цих регіонів. Наприклад, після використанні в центрі зображення інструменту вибору «Еліпс», ви не зможете зробити що-небудь за межами цього вибору, поки він буде активним. Команди групи меню «Регулювання» і «Ефекти» також будуть діяти тільки в цій вибраній області.

Меню «Редакція»
Меню «Редакція»

Скасувати
Ця команда скасовує більшість недавніх дій, які зачіпають поточне зображення. Те ж саме можна зробити і у вікні історії.

Повторити
Ця команда може повернути більшість ваших недавніх дій які були скасовані раніше. Те ж саме можна зробити і у вікні історії.

Вирізати
Цю команду використовують для видалення вибраної частини зображення в активному шарі. Ви можете вибрати частину зображення за допомогою інструментів вибору «Прямокутник», «Ласо», «Еліпс» або «Чарівна паличка». Після виконання команди «Вирізати» обрана область шару переміщується в буфер обміну, а на її місце вставляються «прозорі» пікселі. Лінія, що відзначає поточне виділення, також зникає.

Копіювати
Ця команда схожа на команду «Вирізати», за винятком того, що виділена область залишається на активному шарі. Лінія, що відзначає поточне виділення, також залишається.

Вставити
Якщо в буфері обміну знаходиться якесь зображення, то ця команда дозволить вставити його в активний шар. При цьому вставлені пікселі автоматично виділяються і вмикається інструмент «Перемістити вибране». Це дозволить вам переміщувати, масштабувати або повертати вставлений фрагмент в бажане місце і з потрібною орієнтацією.

Якщо фрагмент, що вставляється надто широкий і/або занадто високий для поточного розміру «полотна», то з’явитися вікно в якому потрібно буде обрати бажану дію (змінити розмір полотна, зберегти розмір або скасувати вставку). При виборі пункту «Змінити розмір полотна» його розмір збільшиться до розміру фрагмента, що знаходиться в буфері обміну.

Діалог вставлення зображення
Діалог вставлення зображення

Вставити як новий шар
Ця команда схожа на команду «Вставити», за винятком того, що вона створює новий шар, робить його активним і тільки потім вставляє зображення з буфера обміну.

Вставити як нове зображення
Ця команда схожа на команду «Вставити», за винятком того, що вона створює нове зображення, робить його активним, і тільки потім вставляє зображення з буфера обміну. Нове зображення має такі самі розміри, що й фрагмент з буфера обміну.

Очистити вибране
Ця команда стирає вибраний регіон на активному шарі. Всі пікселі розташовані всередині цього вибору, заміщаються прозорими. Ця команда схоже на команду «Вирізати», за винятком того, що пікселі які знищуються не копіюються в буфер обміну.

Заповнити вибране
Якщо на зображенні існує вибрана область, то вона буде заповнена поточним основним кольором.

Вибрати навпаки
Якщо на зображенні існує вибрана область, то застосування цієї команди приведе до того, що з цієї області вибір буде знято, а область яка не була вибрана стане вибраною.

Вибрати все
Ця команда вибере всю робочу область зображення.

Скасувати вибір
Після застосування цієї команди з зображення будуть зняті всі виділення.

До змісту довідки Paint.NET

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Paint.NET