Файл

Меню «Файл» надає доступ до команд створення, відкриття і збереження зображень в програмі Paint.NET. Ці команди схожі на аналогічні команди в інших програмах для редагування зображень і документів:

Меню «Файл»
Меню «Файл»

Створити…
Ця команда дозволяє створити новий, чистий файл зображення. Розмір за замовчуванням — 800?600, або розмір зображення, яке на цей момент скопійовано в буфер обміну. Після того як ця команда буде виконана, з’явитися наступний діалог, де ви можете змінити значення за замовчуванням:

Налаштування нового зображення
Налаштування нового зображення

Також в цьому вікні можна увімкнути опцію «Зберігати пропорції», щоб задіяти режим при якому пропорцій між шириною і висотою зображення будуть залишатися однаковими. У самому верху вікна виводиться розмір нового зображення займаний в оперативній пам’яті комп’ютера. Врахуйте — як правило, після збереження на жорсткому диску, зображення буде займати менше місця.

Відкрити…
Ця команда дозволяє відкрити вже існуючий файл зображення. При цьому буде закрито поточне зображення (яке можна буде відкрити за допомогою панелі зображень). Ця команда схожа на аналогічні команди в інших програмах для редагування зображень і документів.

Відкрити нещодавнє зображення
Команда «Відкрити нещодавнє зображення» дозволяє отримати швидкий доступ до останніх 8 зображень, які нещодавно відкривалися за допомогою графічного редактора Paint.NET. Кожне зображення супроводжується «мініатюрою», яка допомагає візуально визначити потрібне зображення. Також тут є команда «Очистити цей список», що дозволяє очистити перелік:

Перелік нещодавніх зобржень
Перелік нещодавніх зобржень

Отримати
Це субменю містить лише одну команду — «Зі сканера або камери…». Вона дозволяє вам відкрити зображення отримані зі сканера або камери, підключених до комп’ютера. При цьому це обладнання повинно підтримувати протокол «Windows Image Acquisition 2.0» (WIA):

Субменю «Отримати»
Субменю «Отримати»

Закрити
Команда закриває активне зображення. Якщо в зображенні були проведені зміни, і вони не були збережені, то з’явитися вікно в якому потрібно буде вибрати бажану дію (зберегти, не зберігати або скасувати закриття):

Діалог закриття зображення
Діалог закриття зображення

Зберегти
Команда «Зберегти» зберігає зображення у файл з поточним ім’ям. Якщо зображення раніше не зберігалося і якщо формат файлу вимагає налаштування (для GIF, TGA або JPEG), то при цьому з’явитися вікно збереження файлу. Крім того, якщо зображення ще не має імені (тобто має ім’я за замовчуванням «Безіменний»), то потрібно буде дати йому ім’я:

Вибір місця збереження, імені та формату файлу
Вибір місця збереження, імені та формату файлу

Крім того, для зображень у форматі JPEG є можливість обрати (у наступному вікні) якість зображення. Для зображень GIF є можливість налаштування ступеня прозорості та згладжування. Зображення TGA можна налаштувати для збереження в 24 або 32 бітному форматі, а також із або без RLE компресії.

Також у вікні вибору параметрів зображення можна подивитися те, як воно буде виглядати в іншому додатку (або в тому ж Paint.NET), після збереження. Розмір файла вказаний вище сектора попереднього перегляду. Для вибору оптимального співвідношення якість/розмір використовуйте елементи конфігурації файлу в лівій частині вікна:

Вікно налаштування параметрів
Вікно налаштування параметрів

Зберегти як…
Зазвичай, при використанні команди «Зберегти», використовуються ім’я файлу і налаштування, які вже були задані раніше. Команда «Зберегти як…» дозволяє задати файлу нове ім’я і, якщо допускає формат зображення — нові значення його параметрів.

Друк…
Це команда дозволяє роздрукувати зображення, використовуючи стандартну утиліту ОС Windows. Вона являє собою просту покрокову програму, що проводить користувача через всі етапи друку зображення.

В Windows Vista/7 інтерфейс цієї утиліти виглядає так:

Майстер друку фотографій
Майстер друку фотографій

Вихід
Команда для виходу з Paint.NET. Вас попросять зберегти зображення, якщо ви досі ще цього не зробили. Незалежно від кількості незбережених зображень запит на підтвердження буде лише один:

Узгодження при закритті програми
Узгодження при закритті програми

До змісту довідки Paint.NET

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Paint.NET