Питання і відповіді

Можна використовувати Paint.NET для комерційних цілей або в державних установах? Чи ця програма тільки для персонального використання?

Paint.NET є безкоштовним для всіх видів використання, включаючи персональне, комерційне, а також для використання в державних установах і школах. Була деяка плутанина у зв’язку з подвійністю ліцензії (MIT/Creative Commons), але і там проблеми можливі тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся займатися дистрибуцією Paint.NET або модифікацією цієї програми. Якщо ви просто завантажуєте, встановлюєте і користуєтеся Paint.NET, то вам нема про що турбуватися.

Чи замінить коли нибуть Paint.NET стандартний Paint в Windows?

Таких планів немає. Але це й на краще тому, що дозволяє зберегти його власний дизайн і всі розробки.

Чи можна створити анімований GIF за допомогою Paint.NET?

Сам Paint.NET не вміє створити анімаційних зображень, але за допомоги деяких додаткових програм це можливо. Дивіться тут.

Де інструмент обрізки (кадрування)?

У Paint.NET немає спеціального інструменту обрізки, але ви можете легко і швидко зробити цю операцію використовуючи інші інструменти. Просто виділіть площу, яку хочете обрізати, за допомогою одного з інструментів виділення. Область виділення можна пересувати, змінювати її розмір і навіть обертати. Потім натисніть на іконку «Обрізати по виділенню».

Paint.NET підтримує плагіни?

Так. Ви можете знайти багато плагінів для Paint.NET тут.

Я запустив Paint.NET, а він хоче з’єднатися з getpaint.net. Чому?

Кожні п’ять днів Paint.NET з’єднується з сайтом getpaint.net для перевірки оновлень. При цьому завантажується невеликий текстовий файл для перевірки поточної версії. Ви можете відключити ці перевірки в Довідка/Перевірити оновлення/Параметри.

Paint.NET оптимізовано для двоядерних процесорів?

Так. Починаючи зі своєї першої версії Paint.NET був оптимізований для багатоядерних і багатопроцесорних систем. Все — від обробки зображень, роботи з шарами до збереження і завантаження файлів зроблено під це. Наші тести показують вражаючі результати при роботі Paint.NET в системах з декількома ядрами.

Paint.NET підтримує 64-бітні процесори?

Так. Починаючи з версії 2.6 графічний редактор Paint.NET підтримує як процесори так і системи 64 біт. Наприклад, якщо Ви маєте процесор Athlon 64 і використовуєте Windows XP Professional x64 Edition то отримаєте значне збільшення швидкості роботи програми і можливість відкриття більших файлів.

.NET 3.5 вийшов тільки недавно. Paint.NET працює з ним?

Так. .NET Framework 3.5 грунтується на 2.0 і 3.0 — якщо на вашому комп’ютері встановлена версія 3.5, вона задовольняє вимогу наявності версії 2.0.

Чому не підтримуються версії Windows 98 або ME

Ці версії Windows не підтримуються з багатьох причин. Перша — вимога інтенсивних тестувань для перевірки сумісності. Розробники не мають достатньо часу, технічних умов та старих копій Windows для таких тестів. Інша причина — це значно ускладнить код програми, який і так не є простим. Третя причина — сумісність зі старими версіями призведе до урізання функціональних можливостей Paint.NET на нових версіях ОС.